Danes smo v Minicityju slavnostno odprli novo igralno enoto GOZD, ki je nastala pod pokroviteljstvom Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano ter Gozdnega sklada. Na dogodku sta ministrica za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Mateja Čalušić in Manja Plesničar, direktorica marketinga in solastnica Minicityja, z uradnim prerezom rdečega traku otrokom predali v uporabo igralno enoto. Otroci iz Osnovne šole Jožeta Moškriča iz Ljubljane, ki so bili navzoči na otvoritvi, so doživeli bogat program interaktivnih aktivnosti in se poučili o pomenu slovenskega gozda.

 

Ministrica Mateja Čalušić je v svojem nagovoru poudarila, zakaj se je ministrstvo odločilo za ozaveščanje najmlajših o pomenu gozdov:

»Gozd je eno največjih naravnih bogastev Slovenije. Ozaveščanje in izobraževanje o pomenu gozdov in gozdarstva je pomemben element trajnostnega, sonaravnega in večnamenskega gospodarjenja z gozdovi ter ima ključen pomen za ohranjanje gozdov in prihodnost družbe. Ozaveščanje najmlajših generacij o pomenu gozdov in odgovorni rabi naravnih virov je ključno za bolj zeleno prihodnost, saj prav otroci postajajo ambasadorji trajnostnega odnosa do okolja. Z igralno enoto GOZD želimo spodbuditi spoštovanje do gozda in narave širše ter razviti odgovornost, ki je pomembna tako za ohranjanje naravnih danosti in za našo prihodnost.«

 

Na otvoritvi so otroci Osnovne šole Jože Moškrič z veseljem raziskovali igralno enoto, kjer so spoznali avtohtone drevesne vrste, prepoznavali različne gozdne plodove, drevesne letnice ter poslušali zvoke narave. Ob strokovnem vodenju so otroci spoznali tudi delo in poklic gozdarja ter pomen gozdov za njihovo življenje in prihodnost. Z ozaveščanjem skozi Gozdni bonton so se učili spoštljivega odnosa do narave, trajnostne rabe gozdnih virov in skrbi za okolje. Igralna enota GOZD je na voljo vsem obiskovalcem Minicityja, kjer bodo tudi druge skupine otrok in družine lahko spoznavale naravno bogastvo slovenskih gozdov skozi igro in izobraževalne vsebine. Vabimo vas, da se obiska udeležite in skupaj z najmlajšimi raziskujete, kako lahko narava pozitivno vpliva na naše vsakodnevno počutje in zakaj je odgovornost do narave tako pomembna za našo skupno prihodnost.

 

Naj bo zeleno tudi za prihodnje generacije!