Lasje so pogosto prva stvar, ki jo opazimo pri drugih – njihova barva, sijaj, dolžina ali stil so del naše zunanje podobe. A lasje niso le estetski dodatek. Njihovo stanje nam lahko pove zelo veliko o našem telesu in zdravju. V nekaterih primerih celo več, kot si mislimo. V sodelovanju z Lassano, frizersko znamko z dolgoletno tradicijo, želimo v Minicityju ozaveščati, da lepota prihaja iz ravnovesja – in da se zdravje pogosto najprej pokaže prav na naših laseh.
Slovenci imamo poseben odnos do hrane. Hrana je del naše identitete, družinske tradicije in kulturne dediščine. Radi dobro jemo, radi kuhamo in se ob hrani družimo. A kljub temu se kot potrošniki pogosto znajdemo v dilemah – kupovati po najnižji ceni ali podpirati lokalne pridelovalce? Narediti večje zaloge ali kupovati sproti? In kar je najtežje: kako se izogniti zavrženi hrani?
V svetu, kjer se vsakodnevno srečujemo z izzivi podnebnih sprememb, onesnaženosti zraka in prekomerne rabe fosilnih goriv, postaja trajnostna mobilnost ena izmed ključnih tem sodobne družbe. Med najbolj obetavnimi rešitvami na tem področju so zagotovo električna vozila. Tudi v Minicityju, kjer skozi igro izobražujemo otroke o pomembnih temah prihodnosti, električna mobilnost zaseda častno mesto. Skupaj z Volkswagnom, enim vodilnih proizvajalcev električnih vozil, otrokom predstavljamo, kako lahko vsak posameznik prispeva k bolj zdravemu in čistejšemu svetu.
V dobi sodobne mobilnosti, kjer avtomobili niso več zgolj mehanske naprave, ampak tehnološko dovršeni sistemi, ima poklic avtomehanika in vulkanizerja vedno večjo težo. V sodelovanju z Bartog Trebnje v Minicityju otrokom predstavljamo, kaj vse pomeni biti avtomehanik & vulkanizer danes – ne le servis vozil, ampak tudi diagnostika, razumevanje elektronskih sistemov in skrb za varnost vseh udeležencev v prometu.
V svetu, kjer nas pogosto premamijo zasloni, obveznosti in natrpani urniki, je skupno preživljanje časa na prostem ena najboljših odločitev, ki jih lahko sprejmemo kot družina. Narava ni le kulisa za igro – je prostor za povezovanje, gibanje, sprostitev in učenje. In kar je najlepše: ni zapleteno. Včasih zadostuje že sprehod po bližnjem parku ali raziskovanje gozdne poti v bližini doma.
Topli dnevi na ceste privabljajo več kolesarjev, zato Agencija za varnost prometa opozarja na večjo previdnost vseh udeležencev v prometu. Voznike poziva k varni vožnji z ustrezno razdaljo do kolesarjev in brez uporabe mobilnikov.
V današnji digitalni dobi smo vsakodnevno izpostavljeni ogromni količini informacij iz različnih virov. Med njimi se pogosto znajdejo tudi dezinformacije, ki lahko zavajajo in vplivajo na naše odločitve ter prepričanja. Zato je sposobnost prepoznavanja resničnih informacij med poplavo dezinformacij ključna za posameznike in družbo kot celoto.
Vse več raziskav potrjuje, da ima narava, zlasti gozd, izjemno pozitiven vpliv na človekovo telo in psiho. In če želimo ta blagodejni učinek okrepiti in ohraniti, je prav, da z njim otroka povežemo že v zgodnjem otroštvu.
Mnogi se v gozd podamo, da bi se nadihali svežega zraka, umirili misli in »napolnili baterije«. Gozd je prostor tišine, življenja in sožitja – zato ni nepomembno, kako se v njem obnašamo. Še posebej pomembno pa je, da spoštovanja do gozda učimo že najmlajše.
Gozd je eno najlepših naravnih okolij, kamor lahko peljemo otroke – tam se lahko igrajo, raziskujejo, učijo in sproščajo. A hkrati je gozd tudi živ ekosistem s svojimi zakonitostmi, zato je pomembno, da se vanj podamo premišljeno in z ustrezno mero spoštovanja.
- 1
- 2