Gozd
Partnerji pri projektu:

V igralni enoti bodo otroci spoznali gozd ter rastlinske in živalske vrste v njem. Posvetili se bodo spoznavanju avtohtonih slovenskih drevesnih vrst, spoznali, kaj pomenijo letnice ter kakšne plodove imajo posamezna drevesa, kakšni so njihovi premeri debel in, kako izgledajo. V Gozdu bodo otroci poslušali mirnost narave in občutili, kako lahko gozd pozitivno vpliva na njihovo vsakodnevno počutje ter kaj nam nudi iz vidika plodov, gospodarstva in ohranjanje narave (tukaj se bomo posvetili vplivu na okolje, vode, raznolikost…). V gozdu bodo otroci spoznali poklic gozdarja ter spoznali odgovorno rabo lesu. Posvetili pa se bomo tudi gozdnemu bontonu in obnašanju v gozdu. Z ozaveščanjem skozi Gozdni bonton se bodo učili spoštovanja do narave, trajnostne rabe gozdnih virov in skrbi za okolje.

Znanja, ki jih pridobimo

Otroci spoznavajo gozdni habitat in vrste dreves, podrastja v njem ter izbrane živalske vrste. 

Otroci stopijo v drevo in poslušajo zvoke gozda, se ob tem umirijo in spoznajo, kaj se nahaja v notranjosti posameznega drevesnega debla.

Otroci si oblečejo gozdarsko uniformo in spoznajo, kakšno orodje pri svojem delu uporablja gozdar.

Otroci spoznajo pravila obnašanja v gozdu in se skozi pogovor z animatorjem in igranjem spomina poučijo o pravilnem obnašanju v gozdu.

Otroci z otipom spoznavajo različne strukture v gozdu (lubje, sekanci, kamni, mah,…).

Otroci spoznavajo stopinje živali v njihovi naravni velikosti in jih primerjajo z odtisi domačih hišnih ljubljenčkov, s katerimi jih lahko primerjajo (ris / hišna mačka). 

Poklici, ki jih spoznavamo

gozdar

Kompetence, ki jih krepimo

Samostojnost

Domišljija 

Pomnjenje informacij

Razlikovanje

Spodbujanje razmišljanja

Spretnost

Finomotorika

Logično sklepanje